Aleppské mýdlo - co si o něm ještě můžeme povědět.
Tak třeba to, že je velmi vhodné nejen na normální, ale také na problematickou pokožku. Je to především díky jeho složení, a tím je olivový a vavřínový olej. Oba tyto oleje pleť přirozeným způsobem opečovávají, hydratují do hloubky a tím vlastně také napomáhají hojení akné či zmírňují jakékoliv ekzémy.
Použijeme ho na obličej, celé tělo, a dokonce klidně i na vlasy. Díky svým hojivým účinkům snižují výskyt lupů.
Aleppské mýdlo má také svou specifickou - a nutno říct že velmi návykovou - vůni. První setkání s ním probíhá většinou takto - "jéé, to příjemně voní!" a nebo takto - "no fuj, to smrdí" . Ale dlužno říct, že všichni ti, kterým napoprvé úplně nevonělo jej kupují stále dokola a nedají na něj dopustit. Prostě je to návykové mýdlo. Ale samozřejmě pro lidi, kteří milují voňavá mýdla, jsou k dispozici také mýdla s obsahem přírodních vůní.
Olivový olej vaši pleť zvláční, hydratuje a celkově pěstí. Protože má detoxikační a také antioxidační účinky, zpomaluje tím stárnutí pleti a také udržuje její elasticidu.
Že vavřínový olej má antiseptické, dezinfekční a celkově hojivé účinky, to věděli lidé už od pradávna. Čím více se tohoto oleje oleje při výrobě použije, tím více se jeho blahodárné účinky stupňují. Pokud ale s tímto mýdlem začínáme, doporučuje se začít s mýdlem s nižším obsahem vavřínového oleje, třeba s 5% aleppským mýdlem.
A ještě něco na závěr pro ty všímavější. Naše mýdlo v podstatě stále zraje, stále pracuje. Proto se může stát že na povrchu mýdla při zakoupení uvidíte bílé flíčky. Zůstaňte v klidu, jedná se o vysrážený uhličitan sodný (sodný prášek) který se po prvním použití již neobjeví.